Iako znamo da se trendovi neprestano vrte u krug, moramo priznati da nas je recentni povratak poprilično iznenadio. Naime, vjerujemo da se sjećate kraja 90-ih i početka 00-ih kada je nakit na zubima bio veliki hit.

Bez obzira na to jeste li tada bili dijete koje je nagovaralo roditelje da mu dopuste ovaj ukras ili odrasla osoba, ovo je trend koji je malo koga zaobišao. Njegovoj popularnosti doprinijele su i brojne zvijezde koje su nosile različite varijante nakita na zubima – od jednostavnih cirkona, pa sve do konkretnijih ukrasa.

Međutim, cirkularnost trendova je opet napravila svoje i nakit na zubima zavladao je društvenim mrežama. Tooth gems tako je postao popularan hashtag, a za to je najviše zaslužna generacija Z koja naprosto obožava retro estetiku. Baš kao i prije, namjena ovih detalja isključivo je estetska te se često nameće pitanje je li štetna za zube. Međutim, ako je nakit na zubima postavljen od strane zubara, straha od oštećenja nema, a isto vrijedi i za skidanje. Dakle, nikako nemojte samoinicijativno ”čupati” cirkon jer ćete na taj način vrlo vjerojatno oštetiti zub.

Što se tiče samog dizajna, najčešće je moguće vidjeti klasičan okrugli cirkon, ali mogućnosti su brojne. Prije svega, možete eksperimentirati s oblicima te se osim kružića, odlučiti za neke od drugih motiva kao što su srca, zvjezdice, cvjetići, djetelina… Cirkoni za zube napravljeni su od kombinacije kristala i zlata, a moguće je postaviti i više cirkona odjednom. Želite li ići korak dalje, možete odabrati i za grillz koje se razlikuju utoliko što nisu fiksirane za zube, već ih po želji možete i izvadit te je njihova izrada znatno skuplja.

Odlučite li se za cirkon(e) na zubima, morate nešto više pažnje obraćati na njegu, odnosno paziti da ne prakticirate grublje četkanje preko cirkona kako ga ne biste oštetili. Također, nakon postavljanja, zubar će vam dati detaljne upute kako se ponašati u prvih dan do dva – koju hranu izbjegavati, kako prati zube i slično.

Foto: Instagram / @adwoaaboah