“Couch friend” ili “kauč prijatelj” najjednostavnije rečeno simbolizira prijatelja pred kojim možete u potpunosti biti ono što jeste, bez pretvaranja, jer ovakvom prijatelju nije važno kako vam izgleda kosa ili imate li prištić, niti je li vam stan u kaosu

“Kauč prijatelj” i vi poznajete se u najgorem stanju, kako fizičkom tako i emotivnom, odnosno psihičkom, a vrijeme provedeno zajedno možete iskoristi za ozbiljne ili opuštene razgovore, no nije neuobičajeno i jednostavno ne raditi ništa posebno – već jednostavno biti zajedno.

U svijetu u kojem je sve teže steći prijatelje kao odrasla osoba, “kauč prijatelje” ne biste trebali uzimati zdravo za gotovo, a kako za PopSugar objašnjava psihoterapeutkinja Attiya Awadallah – ovi prijatelji pružaju priliku za mentalno i emocionalno punjenje baterija jer stvaraju prostor u kojem nemate zadatak nikoga zabavljati ili udovoljavati očekivanjima.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AINA SIMON (@aina.simon)

Zašto su “kauč prijatelji” važni

Provođenje vremena s “kauč prijateljem” može biti poput kakvog terapeutskog tretmana, a prema riječima psihoterapeutkinje, ovi prijatelji pomažu aktivirati naš parasimpatički živčani sustav koji djeluje kao prirodni protuodgovor stresu i osjećaju stalne napetosti. Dok se borimo sa svakodnevnim pritiscima, vrijeme provedeno s “kauč prijateljem” doslovno omogućava našem tijelu da se isključi iz stanja napetosti, smiri um i misli te jednostavno olakša svakodnevicu.

Međutim, važno je shvatiti da ne moraju svi naši prijatelji biti “kauč prijatelji”. Neki su idealni za velika okupljanja i dinamične aktivnosti, dok su drugi savršeni za opuštena, neformalna druženja!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AINA SIMON (@aina.simon)

Foto: Instagram